Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny brwi

Wykreowanie pięknie wyciętych brwi wymaga dużej precyzji i doświadczenia.

Brwi są bardzo indywidualnym akcentem wizerunku każdej kobiety, nadają twarzy charakter i wymagają wręcz artystycznego wypracowania, poprzez techniki dające złudzenie trójwymiarowości.

Makijaż permanentny brwi zmienia diametralnie wygląd twarzy, dlatego ze szczególną starannością dobieram kształt, technikę oraz kolor podczas konsultacji z klientką, która zdecydowała się na mikropigmentację brwi. Bardzo ważne jest wspólne wykonanie rysunku wstępnego, z zaznaczeniem wszelkich punktów pomocniczych, aby ostateczny obraz był dobrany do urody klientki oraz aby był maksymalnie estetyczny i naturalny.

Brwi po zabiegu są ciemniejsze około 10-20% od efektu końcowego i dopóki sucha skórka pigmenacyjna nie złuszczy się , wyglądają jak ciemna lub nieco za ciemna henna. Odczuwamy efekt lekkiego ściągania skóry, a podczas procesu gojenia skóra mocno swędzi. Dopigmentowanie może nastąpić już po 3-4 tygodniach.

Wykonujemy pigmentację brwi trzema technikami :

 • Metoda Włoskowa (piórkowa)

Makijaż permanentny brwi metodą włosków, to precyzyjne rysowanie pojedynczych kresek, imitujących włoski naturalne. Rysuje się je pod odpowiednim kątem, wypełniając stopniowo zaznaczony kontur.

Makiaż permanenty brwi metodą włosków, to zabieg mozolny, nie można go przyspieszyć, bo wyjdzie niestarannie. Efekt dobrze wykonanej aplikacji wynagradza trud. Brwi są lekkie, naturalne i bardzo kobiece. Utrzymują się na skórze nieco krócej niż tribal, ale wynika to własnie z opisanej lekkości wyglądu i wykonania .

W przypadku dużych ubytków lub braku naturalnych włosków idealną metodą pigmentacji jest makijaż permanentny metodą mechaniczną . Natomiast jeżeli posiadamy brwi gęste, to ich trwałą estetykę pokreślamy metodą pigmentacji zwaną cieniowaniem.

Makijaż permanentny brwi metodą tribal, polega na pełnym wypełnieniu barwnikiem powierzchni zaznaczonego konturu .

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które straciły naturalne włoski brwii. Kształt dobieramy indywidualnie, barwę również. Efekt zbliżony jest i porównywany do henny. Odpowiednio dobrany pigment gwarantuje utrzymanie się koloru do 5 lat, blaknięcie koloru następuje stopniowo i równomiernie.

W przypadku lekkich ubytków idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny metodą włosków lub w przypadku gęstych brwi makijaż permanentny brwi podcień.

 • Metoda Mechaniczna

Makijaż permanentny brwi metodą mechaniczną, polega na pełnym wypełnieniu barwnikiem powierzchni zaznaczonego konturu .

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które straciły naturalne włoski brwii. Kształt dobieramy indywidualnie, barwę również. Efekt zbliżony jest i porównywany do henny. Odpowiednio dobrany pigment gwarantuje utrzymanie się koloru do 5 lat, blaknięcie koloru następuje stopniowo i równomiernie.

W przypadku lekkich ubytków idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny metodą włosków lub w przypadku gęstych brwi makijaż permanentny brwi podcień.

 • Meotda Cieniowania

Makijaż permanentny brwi cieniowanie, wykonuje się poprzez nałożenie pod naturalną linię brwi odpowiedniego pigmentu, który po właściwym wykonaniu daje efekt chmurki.

Metoda doskonała dla osób, które mają swoje gęste brwi naturalne. W przypadku ubytków, lepszą opcją jest makijaż permanentny metodą włosków lub makijaż permanentny metodą mechaniczną, z pełnym wypełnieniem.

 


 

Kreska górna i dolna

W technice mikropigmentacji staramy się wyrysować kreskę w taki sposób, aby utworzyła ciemną linię w wieńcu rzęs i powyżej .

Precyzyjną pigmentacją podkreślamy tęczówki oczu, starając się podkreślić i nadać kształt, zbliżony wizualnie do "migdała" .

Makijaż permanentny w okolicach oczu, to nie tylko efekt pogłębienia spojrzenia. Właściwie wykonaną aplikacją możemy skorygować kształt oka, jeśli istnieje np. asymetria lub dysproporcja.

Dla osiągnięcia właściwego efektu, w swojej pracy stosuję pigmentację kreski górnej i dolnej oraz permanentne zagęszczanie rzęs

Dzięki nowym technikom, makijaż permanentny daje możliwość, by stworzyć efekt zagęszczenia rzęs oraz efekt 3D.

Kreski na powiekach są bardzo kobiece, wygodne i można je polecić każdej kobiecie. U każdej pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie, dając efekt głębi spojrzenia w różnych sytuacjach:  po przebudzeniu, na basenie, w saunie...  makijaż trwały gwarantuje, że się nie rozmyje .

Kreski na powiekach górnych robione są wzdłuż lini rzęs lub/oraz pomiędzy rzęsami. Kreski powinny lekko wychodzić w górę, przy zewnętrznym kąciku oka.

Przy starannym i precyzyjnym wykonaniu kresek na powiekach , możemy uzyskać efekt liftingu, uniesienia zewnętrznych stron oka oraz nadać im bardzo intrygującego wyglądu.

Polecamy kreski w czerni, ciemnym brązie, szarościach, szmaragdzie oraz w granacie. Rysujemy również kreski podwójne, w przeróżnych opcjach kolorystycznych oraz kreskę górną z przedłużeniem, aby oko było bardziej zalotne.

Z mojego doświadczenia wynika, że górna kreska powinna być zawsze trochę mocniejsza od dolnej, bo daje to efekt bardziej gęstych rzęs na górnej powiece .

Kreski na powiekach wykonywane sa w obrębie oka, dlatego nie ma tu miejsca na eksperymenty! Aplikacja musi być wykonana precyzyjnie, dobrym sprzętem i przy użyciu hipoalergicznych barwników.

Doświadcznie lingerystki powinno być jednak jednym z najważniejszych kryteriów wyboru salonu, w którym chcemy wykonać kreski na powiekach.

Aplikacja zblizona do kreski na oku, to permanentne zagęszczanie rzęs .

 Permanentnie zagęszczenie rzęs

 Permanentne zagęszczanie rzęs wykonujemy poprzez pigmentację wzdłuż naturalnej lini rzęs, wprowadzając barwnik tylko w przestrzeń pomiędzy rzęsami.

Dzięki takiej pigmentacji, uzyskujemy stały efekt gęstszych rzęs, a oko nigdy nie wygląda na ,,obciążone". prawidłowo wykonany zabieg, to duża, codzienna oszczędność czasu oraz stała, perfekcyjna estetyka.

Trwałe zagęszczanie rzęs jes zabiegiem bardzo popularnym w naszym gabiniecie.

Kreska dolna może być osadzana poprzez kropeczki, linią stałą oraz cieniowanie, wszystkie opcje wykonane precyzyjnie, wyglądają niezwykle estetycznie i interesująco.

Zabieg nie jest bolesny.

Permanentne zagęszczanie rzęs jest zabiegiem zbliżonym do kreski na powiekach i często przez to mylonym.

 Usta

Makijażem permanentnym możemy usta powiększyć, skorygować asymetrię i dysproporcję między górną a dolną wargą i wreszcie nasycić usta pięknym kolorem.

Makijaż permanentny ust, to idealny sposób na podkreślenie atrybutu kobiety, który niejednokrotnie przyciąga wzrok niczym magnes. Warunek jest jednak taki, że linia mikropigmentacji musi byc wykonana bardzo precyzyjnie, kontur musi być dobrany do układu twarzy, a kolor dopasowany do karnacji.
Istotnym elemntem podczas wykonywania makijażu permanentnego ust, jest głębokość wprowadzenia barwnika-za płytko wprowadzony barwnik szybko "zniknie" ,a za głęboko ,nie będzie widoczny oraz spowoduje głębsze mikrorany. Dlatego tak ważny jest precyzyjny, profesjonalny sprzęt do wykonywania makijażu permanentnego oraz właściwe mikropigmenty.

Niestety, zdarza się niekiedy, że w celu zmniejszenia kosztów lub braku wiedzy, niektóre lingerystki używają barwników stosowanych do tatuaży. To niebezpieczny proceder, gdyż barwniki do tatuaży, poza większym rozmiarem mikrocząsteczki, mają troche inny skład chemiczny.

 • Jak osiągnąć najlepszy efekt makijażu permanentnego ust?

Jeśli zaznaczamy kontur ust kolorem, który wybraliśmy na całą pigmentację, wówczas efekt będzie naturalny. Możemy obrysować kontur 2-3 tony ciemniejszym kolorem z podobnej gamy kolorystycznej, wówczas pięknie zaznaczymy usta. Taki system sprawdza się też w przypadku naturalnie rozmytych konturów ust z ubytkami.

Stosuję kilka metod mikropigmentacji ust:

 • Kontur ust

Kontur ust, to podkreślenie naturalnej lini ust zgodnie z ich kształtem. Naturalną linię ust można ewentualnie trochę poszerzyć, rysując kontur ust poza granicami warg.

Zabieg kontur ust jest idealny dla kobiet, które mają swoje usta bardzo wąskie i którym w pewnym wieku kolor ust zlewa się z karnacją.

Poprzez makijaż permanentny ust, staramy się zniwelować drobne niedoskonałości, nadać ustom idealny kształt, sprawić, by stały się pełniejsze i bardziej symetryczne.

Zabieg mikropigmentcji konturu ust łączy się niekiedy z Lip light, czyli rozświetlająca kreską nad górną wargą.

 • Kontur z cieniowaniem

Kontur ust z cieniowaniem wykonujemy poprzez obrysowanie samego konturu ust, nadając mu intensywniejszy kolor. Od wyznaczonego konturu, lekko cieniując, schodzimy z pigmentem w głąb (ok.2/3 wysokości), w stronę ust. Efekt, po wytrawieniu się barwnika, wygląda bardziej naturalnie niż sam kontur ust.

Zabieg jest szczególnie efektowny dla Pań , które mają:

-wąskie wargi

-nierównomierne zabarwienie czerwieni wargowej

-dysproporcje w szerokości lub kształcie warg

-zanikające kontury ust

-uczulenie na kosmetyki kolorowe

-nie mają czasu na codzienny makijaż tradycyjny


Kontur ust z cieniowaniem jest jednym z elementów coraz popularniejszego makijażu trwałego .

Makijaż trwały ust (kazda odmiana), makijaż permanenty brwi, kreski na oczach lub permanentne zagęszczanie rzęs, są składowymi makijażu trwałego, który wygląda naturalnie, estetycznie i pięknie przez 24 godzny na dobę.

Makijaż trwały wykonujemy przy użyciu sprzętu szwajcarskiej firmy Swiss Liner, lidera nowoczesnej pigmentacji oraz przy użyciu najlepszych mikropigmentów, posiadających najnowsze, wymagane prawem unijnym, certyfikaty jakościowe.

 • Kontur z wypełnieniem

Kontur ust z wypełnieniem, to zabieg, który polega na wprowadzeniu barwnika na całe usta.

Zabieg jest idealny dla Pań, które mają swoje usta bardzo wąskie i u których kolor ust zlewa się z karnacją.

Jest to zabieg, którego efekt jest pełniejszy i wyrazistrzy niż podczas zabiegu kontur ust lub kontur ust z cieniowaniem .

Poprzez ten rodzaj aplikacji, staramy się nadać ustom idealny kształt, nasycić je barwą, sprawić, by były pełniejsze i bardziej symetryczne. Kontur ust z wypełnieniem, to bardzo wygodna część makijażu trwałego.

Makijaż trwały ust jest szczególnie doceniany u kobiet, które chcą, by ich usta wyglądały "świeżo", ponętnie, estetycznie i zdrowo w każdej sytuacji .

 
Cennik Makijażu Permanentnego

 

Brwi
Meroda Cieniowania 500 zł
Metoda Mechaniczna 600 zł
Metoda Piórkowa 550 zł


Kreska górna 450 zł
Kreska dolna 400 zł


Usta
Kontur 500 zł
Kontur, cieniowanie 700 zł
Kontur, cieniowanie, wypełnienie 850 zł


Pieprzyk 50-100 zł


Korekta po żle wykonanym makijażu 250 - 350zł
Korekta do miesiąca czasu bezpłatna, po miesiącu ustalamy ceny indywidualnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Przygotowanie zabiegu:


Usta

 • Przed zabiegiem pigmentacji ust możemy wieczorem wykonać peeling ust i posmarować je na noc kremem lub miodem.
 • Przed wykonaniem makijażu permanentnego ust należy przyjmować heviran- środek znieczulający oraz aseptyczny, przeciwdziałający wystąpieniu opryszczki. Dawka wystarczająca, mająca działaniie profilaktyczne, to 200 mg. Osobom ,które mają przewlekły problem z opryszczką, zalecam wcześniejszy kontakt z lekarzem.
 • Zaraz po pigmentacji usta mogą lekko opuchnąć, a ich kolor mocno ściemnieć -jest to naturalne, gdyż następuje silne przekrwienie wynikające z mikronakłuwania i z upływem czasu przemienia się stopniowo w cieniutki strupek, który nie ma żadnego związku z kolorem, jaki pojawi się po jego zejściu .
 •  Właściwy kolor zobaczymy po kilku dniach i nie jest on efektem ostatecznym.
 • Usta goją się szybko i sucha skórka pigmentacyjna(strupek) ,złuszczy się samoczynnie po około 3-4 dniach. Przez kolejne 3-4 tygodnie kolor będzie się stabilizował w skórze. Z tego względu korektę wykonujemy najwcześniej po 4 tygodniach. Dopigmentowanie, jeżeli ma być skuteczne , powinno zostać wykonane nie później, niż 2-3 miesiące po pierwszej aplikacji.


Czego się nie obawiać zaraz po zabiegu?

 - usta mogą lekko opuchnąć, taki stan zniknie po ok.2-3 dniach

 - w tym okresie usta mogą być spierzchnięte i miejscami obolałe


 Jak przeciwdziałać negatywnym objawom zaraz po zabiegu?

- Osobom ,które chcą na własną rękę pielęgnować usta po zabiegu, polecam sprawdzony Alantal Plus maść (nie krem)

 

BRWI

 •  Brwi po zabiegu, są ciemniejsze około 10-20% , od efektu końcowego i dopóki sucha skórka pigmentacyjna nie złuszczy się, wyglądają jak ciemna henna. Odczuwalny może być efekt lekkiego ściągania i spinania skóry, a podczas procesu gojenia ,skóra mocno swędzi.
 •  Podobnie jak w wypadku pielęgnacji ust ,do pielęgnacji brwi po zabiegu polecam specjalny preparat ,dostępny w naszym gabinecie .
 • Dopigmentowanie brwi ( korektę), wykonuje się po 3-4 tygodniach.
 • W zależności od metody pigmentacji , różny jest czas gojenia-strupek po makijażu permanentnym metodą włosków utrzymuje się trochę dłużej, niż po pigmentacji metodą tribal (pełne wypełnienie konturów).


OCZY

 

 • Oczy najczęściej są po zabiegu obolałe, pieką , górna powieka trochę puchnie ,rysunek sprawia wrażenie szerszego -jest to skutek opuchnięcia ( zniknie po 2-3 dniach) . Po zejściu opuchlizny ,kreska naturalnie się skurczy ,a linie wrócą do oczekiwanych i wypracowanych rozmiarów.
 • Dla uzyskania ulgi i nawilżenia skóry ,oczy możemy okładać wacikami z lodem oraz czarną herbatą. Dopigmentowanie jest możliwe nie wcześniej niż po upływie 6 tygodni .
 • Inne "naturalne objawy" towarzyszące niekiedy Klientkom po pigmentacji, to ogólne "rozbicie", zmęczenie i podenerwowanie, występujące niekiedy wieczorem ,w dniu zabiegu.
 • Ustępuje najczęściej następnego dnia, chyba, że poddaliśmy się większej liczby pigmentacji (nie zalecam więcej niż dwie).
 • Reakcje organizmu na aplikacje makijażu permanentnego ,są najczęściej łagodniejsze ,a efekt końcowy wynagradza chwilowe uciążliwości.


 Przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego

 • Ogólne informacje o podstawowych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu makijażu permanentnego
 • ciąża ( w przypadku ust)
 • świeże rany i blizny
 • opryszczka
 • problemy z częstym zapaleniem spojówek(w przypadku kresek)
 • zaraz po zabiegu typu botox
 • terapia sterydowa oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • choroba wirusowa, podwyższona temperatura, stany zapalne
 • problemy z bardzo wysokim ciśnieniem
 • zarażenie wirusem HIV lub zapalenie wątroby
 • choroba nowotworowa w fazie leczenia
 • zaawansowane stadium cukrzycy
 • choroba krwi-Hemofilia


Przed zabiegiem podczas konsultacji, przeprowadzamy wywiad w formie ankiety. Jest on podstawą do wykonania lub, w przypadku przeciwwskazań, do zaniechania wykonania aplikacji.


 

 Urządzenie do makijażu permanentnego New Contour Intelligent jest wysokiej jakości systemem stosowanym w nowoczesnej kosmetyce, sterowany komputerowo za pomocą panelu cyfrowego.
Dzięki temu urządzeniu linergistki mogą podkreślać piękne cechy twarzy klientów lub korygować niedoskonałości.

 PIGMENTY DO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

- LAZY SUZAN'S 15 ml

Pigment produkowany przez renomowaną amerykańską firmę Spaulding Colors. Firma od ponad 60 lat specjalizująca się w produkcji sprzętu i farb do makijażu permanentnego i tatuażu.

- CUSTOM COSMETICS COLORS

Oferowane pigmenty są stosowane od 15 lat przez najbardziej uznanych artystów makijażu permanentnego, pozwalając na uzyskanie zachwycających i trwałych efektów. Oferujemy pełną linię najmodniejszych kolorów najczęściej wybieranych przez klientki.

-Firma FeelGood stworzyła szeroki wybór i asortyment własnych barwników dostosowany do wszystkich typów skóry oraz profesjonalny i opatentowany system ich wytwarzania.Ze względu na swoje właściwości barwniki te doskonale sprawdzają się nie tylko w makijażu permanentnym, ale też są wykorzystywane w pigmentacji medycznej.

Barwniki Feelgood to pigmenty mineralne nieorganiczne w sterylnych szklenych opakowaniach o poj. 10 ml.

Nagrodzona innowacyjność

Za pigmenty FeelGood LINEL otrzymał Złoty Medal 2012 podczas XII edycji Festiwalu Fryzjerskiego i Kosmetycznego.

Niezwykłą i innowacyjną cechą pigmentów FeelGood, szczególnie docenioną przez kapitułę konkursu, jest ich właściwość stabilizacji barwy nazwana

Czy aplikacja makijażu permanentnego boli?

 Odpowiedź na to pytanie brzmi -zabieg makijażu permanentnego nie boli prawie w ogóle lub wcale.

> Jeżeli delikatny ból jest odczuwalny ,to różny jest jego poziom i u każdego jest inny . Dodatkowo, dochodzi jeszcze rodzaj zabiegu, czyli jego umiejscowienie na ciele. Inne jest odczuwanie bólu związane z wprowadzaniem barwnika podczas wykonywania kreski na oku, inne podczas aplikacji ust, a jeszcze inaczej rozkłada się podczas pigmentacji brwi.

> Poziom bólu jest na tyle różny , że jedne Klientki porównują go z trochę mocniejszym swędzeniem, a inne w tym czasie mówią o szczypaniu.

> Dodatkowo, każdej Klientce zalecamy stosowanie bezpiecznych preparatów znieczulających o działaniu miejscowym, które niwelują poczucie bólu do minimum. W odczuwaniu większego lub mniejszego bólu, duża rolę odgrywa również jakość sprzętu - w naszym gabinecie makijażu permanentnego aplikacje wykonywane są profesjonalnym urządzeniu, niwelującym znacznie dyskomfort zabiegu.

> Mniejszym ,chociaż również istotnym elementem, mającym wpływ na odczuwanie bólu, jest rodzaj barwników używanych do pigmentacji. Pigmenty dobrej jakości, przeznaczone do mikropigmentacji , są drobnoziarniste.
Niestety, spotykane i używane są również pigmenty tańsze, stosowane do tatuaży -są gruboziarniste i wtłaczane pod skórę powodują zdecydowanie większy ból (mogą mieć również inne , niepożądane działanie)

> Podsumowując, ból jest niewielki lub wcale , zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym
Na zmniejszenie bólu wpływ ma dobry sprzęt oraz użycie profesjonalnych barwników. Istotną i kluczową rolę w tego typu zabiegach, odgrywa doświadczenie osoby wykonującej aplikację - lingerystki.

Aplikację wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie jest w cenie.

Galeria prac naszej lingeristki