Świecowanie uszu

      Świeca Indian Hopi jest ręcznie wytwarzana tylko z najlepszego gatunkowo, naturalnego produktu, jakim jest wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne. Fitoświeca ma kształt rurki, której średnica odpowiada wielkości kanału słuchowego a długość przystosowana jest do zalecanego czasu spalania.

    W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych.    

Fotolia 26990547 XS

Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu.

Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy, a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi.

     Świecowanie jest skuteczne nie tylko w przypadku chorób narządu słuchu. Bywa pomocne przy niedrożności zatok, migrenie, bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Zabiegowi mogą się poddać kobiety w okresie klimakterium cierpiące na uderzenie gorąca. Podstawą terapii jest seria trzech zabiegów, przeprowadzanych co drugi dzień, mimo że niektórzy pacjenci mogą dobrze czuć się już po pierwszym zabiegu. Jeśli dolegliwości są zadawnione, zabiegi powinno się powtarzać
przez kilka tygodni.

 

 Wskazania:

 

- Delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny

- Schorzeniach uszu, gardła, nosa oraz migdałków

- Stany zapalne zatok przynosowych

- Przeziębienia

- Szumy w uszach różnego pochodzenia

- Dzwonienie w uszach

- Niedosłuch

- Stany stresowe, nerwowość

- Nadpobudliwość, zaburzenia snu

- Bóle i zawroty głowy oraz migreny

 


 


Przeciwwskazania:

- Wyciek ropny z ucha

- Uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego

- Procesy nowotworowe w obrębie głowy

- Reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie

 Cena zabiegu: 55 zł