Masaże
Bańka Chińska
Zabieg polega na wytwarzaniu w bańce podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry i tkanki podskórnej do wnętrza bańki. Masaż bańką chińską działa podobnie, jak technika ugniatania w masażu klasycznym, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ich lepsze ukrwienie. Poza tym ma działanie odprężające i relaksujące, stymuluje układ odpornościowy oraz przyspiesza procesy metaboliczne. Ponadto sprzyja odchudzaniu.
Antycellulitowy
Manualny masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu oraz wykonuje na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „atakują” naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną. Następuje polimeryzacja. „Uwięzione” komórki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami.
Aby odwrócić to zaistniałe zjawisko potrzebna jest współpraca: lekarza, dietetyka i masażysty, którzy wspólnie dobiorą terapię. Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce.
Relaksacyjny
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu. Jak sama nazwa mówi – relaksujące.
Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym, jak i psychicznym. Po tym masażu, jak po każdym innym, czujemy się odprężeni, bo w czasie zabiegu podnosi się poziom endorfin w organizmie. Każdego z nas lub prawie każdego, dotyka takie doświadczenie, kiedy to wracamy do domu i czujemy się zmęczeni, tacy bez życia, zestresowani i napięci. Właśnie wtedy masaż odpręży i obudzi w nas nowe siły witalne.
Klasyczny
Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi.
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej.
Dla kobiet w ciąży
Główne zalety masażu w okresie ciąży:
- relaksacja i odprężenie
- zmniejszenie napięcia mięśniowego
- poprawa krążenia
- zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych
- zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa
- zapobieganie rozstępom skórnym
- zapobieganie zaparciom i nudnościom