Masaże

Masaż Bańką Chińską

Zabieg polega na wytwarzaniu w bańce podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry i tkanki podskórnej do wnętrza bańki. Masaż bańką chińską działa podobnie, jak technika ugniatania w masażu klasycznym, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ich lepsze ukrwienie. Poza tym ma działanie odprężające i relaksujące, stymuluje układ odpornościowy oraz przyspiesza procesy metaboliczne. Ponadto sprzyja odchudzaniu.

Masaż Antycellulitowy

Manualny masaż antycellulitowy przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu oraz wykonuje na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „atakują” naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną. Następuje polimeryzacja. „Uwięzione” komórki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami.

Aby odwrócić to zaistniałe zjawisko potrzebna jest współpraca: lekarza, dietetyka i masażysty, którzy wspólnie dobiorą terapię. Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce.|

Masaż Relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego  jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu. Jak sama nazwa mówi – relaksujące.

 

 

Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym, jak i psychicznym. Po tym masażu, jak po każdym innym, czujemy się odprężeni, bo w czasie zabiegu podnosi się poziom endorfin w organizmie. Każdego z nas lub prawie każdego, dotyka takie doświadczenie, kiedy to wracamy do domu i czujemy się zmęczeni, tacy bez życia, zestresowani i napięci. Właśnie wtedy masaż odpręży i obudzi w nas nowe siły witalne.

Masaż goracymi kamieniami

Metoda ta opiera się na teorii przepływu energii przez organizm przez tzw. kanały energetyczne.

Działanie masażu:

– pobudzenie przepływu energii w całym ciele (wyrównanie przepływów)
– pobudzenie układu krwionośnego, limfatycznego.

 

Masaż Klasyczny

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej.

Drenaż limfatyczny całego ciała z masażem bambusem

Polega na zastosowaniu technik manualnych w formie (przepychania), które mają za zadanie usprawnienie krążenia układu limfatycznego.
Drenaż wspomagany masażem bambusowym jest efektywniejszy w związku z czym łączymy te dwie techniki dla uzyskania lepszych efektów.
Główne zadania tej metody to:
-likwidacja obrzęków:
-zapalnych,
-chłonnych
-po zabiegowych kosmetologicznych,
wspomaga odchudzanie, przez usuwanie złogów i zastojów, które są najczęstszą przyczyną nadwagi.


Refleksologia Stóp

Odpowiednio wykonywany masaż stóp ma wpływ na cały organizm. Celem takiego masażu jest uaktywnienie procesów samoleczenia i powrót Twojego organizmu do naturalnej równowagi fizjologicznej, którą nazywamy homeostazą – czyli do zdrowego życia!

Ponieważ stopy stanowią mikrokosmos naszego organizmu, poprzez precyzyjne uciskanie odpowiedniego punktu na stopie mogę oddziaływać na powiązany z nim organ – jest to masaż serca, płuc, nerek i innych narządów wewnętrznych wykonywany poprzez stopy.

Poprzez refleksoterapię Twój organizm oczyszczany jest z toksyn. Pobudzenie tysiąca zakończeń nerwowych na stopach usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, pracę serca i układu krwionośnego, pracę wątroby, nerek i wszystkich narządów wewnętrznych. Jest to naturalny proces samoleczenia się organizmu.

Refleksoterapia jest skutecznym antidotum na stres, zwalcza ból głowy, kręgosłupa i innych części. Pomaga również poprawić jakość życia ludziom ciężko chorym.

Refleksolog nie leczy, refleksolog poprzez homeostazę pobudza procesy samoleczenia.

Masaż Kobiet w Ciąży

Główne zalety masażu w okresie ciąży:

– relaksacja i odprężenie

– zmniejszenie napięcia mięśniowego

– poprawa krążenia

– zapobieganie obrzękom kończyn górnych i dolnych

– zapobieganie i łagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa

– zapobieganie rozstępom skórnym

– zapobieganie zaparciom i nudnościom