Zabiegi na zmarszczki mimiczne

[vc_row css=”.vc_custom_1546530898789{padding-bottom: 30px !important;}”][vc_column width=”1/5″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”medycyna-estetyczna”][/vc_column][vc_column width=”4/5″][vc_column_text]Medycyna estetyczna wykorzystuje w kuracjach przeciwzmarszczkowych preparat rozluźniający mięśnie, którego bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków – FDA. Najczęściej za jego pomocą usuwane są tak zwane kurze łapki, uśmiech dziąsłowy, zmarszczki brody, zmarszczki między brwiami, bruzdy czołowe, zmarszczki okolic ust. Także niedoskonałości skóry brody i szyi kwalifikują się do leczenia tym preparatem.

Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka. Redukcja zmarszczek może wynieść nawet 80–100%. Lekarze polecają go osobom w przedziale wiekowym od 30 do 60 lat. Jest tyleż skuteczna, co bezpieczna. Nie powoduje blizn, miejsce iniekcji jest niewidoczne, a ryzyko działań niepożądanych przy profesjonalnie wykonanym zabiegu jest bardzo niskie. To właśnie zadecydowało o jego sukcesie i triumfie w gabinetach medycyny estetycznej całego świata.

Przed zabiegiem

Przystąpienie do zabiegu poprzedzam określeniem miejsc wprowadzenia preparatu. Mapę zastosowania preparatu wyznaczają kryteria anatomiczne i efekt jaki pacjent chce uzyskać. Czas trwania zabiegu nie jest długi – to średnio kwadrans, maksymalnie dwa. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą bardzo cienkiej igły, co pozwala zredukować ból do minimum. Bardziej wrażliwym pacjentom proponuję znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnego kremu. Ilość zastrzyków jest indywidualna dla każdego pacjenta. Jej określeniu służą między innymi konsultacje.

Na czym polega zabieg?

Zabieg ma na celu spłycenie i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Polega na podaniu w okolicę mięśni za pomocą małych zastrzyków preparatu – substancji, która powoduje czasowe unieruchomienie tych mięśni.

Wskazania

– poziome zmarszczki na czole

– „lwia zmarszczka”

– zmarszczki „kurze łapki”

– zmarszczki na szyi

– zmarszczki nad górną wargą

– zmarszczki na brodzie

Sposób wykonania

Likwidacja zmarszczek mimicznych jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Po dezynfekcji skóry lekarz zaznacza kredką na twarzy pacjentki miejsca podania preparatu. Samo ostrzykiwanie trwa od kilku do klikunastu minut.

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych w miejscach wkłucia może spowodować niewielkie zaczerwienienia czy zgrubienia znikające w ciągu kilku godzin. Rzadko pojawia się drobne zasinienie, które ustępuje do tygodnia.

Przeciwskazania

alergia na albuminę ludzką

ciąża, karmienie

infekcje skóry w leczonym obszarze

niektóre choroby układu nerwowego

Jak często wykonywać?

Usuwanie zmarszczek mimicznych powtarza się w zależności od potrzeby. Efekt utrzymuje się zwykle 3–6 miesięcy.

Efekt odległy

Pierwsze efekty wstrzyknięcia preparatu pojawiają się po kilku dniach. Twarz zyskuje młodszy i bardziej pogodny wygląd. Ustępuje groźny i posępny wygląd twarzy. Pełen efekt rozwija się w ciągu 2 tygodni i utrzymuje się zwykle 3–6 miesięcy, a w przypadku zabiegu usuwanie „kurzych łapek” do 4 miesięcy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]