RETIX C

Retix C XYLOGIC 4%

Intensywna terapia przeciwzmarszczkowa redukująca niedoskonałości skóry

RETIX.C jest zabiegiem medycznym. To intensywna i kompletna terapia anti-aging na twarz, szyję i dekolt, oparta na kompleksie Acticell 42%, który zawiera najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach. Jej celem jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa zagęszczenia i napięcia skóry, wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień, redukcja niedoskonałości, stanów zapalnych i trądziku, zwężenie porów nawet do 80%i, zwiększenie poziomu nawilżenia, ochrona przed fotouszkodzeniami oraz zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Retix.C stosowany na ciało (brzuch, ramiona, plecy) powoduje, że skóra jest gładka i jędrna, a świeże rozstępy są wygładzone i mniej widoczne.

 

SKŁADNIKI AKTYWNE W RETIX.C:

– RETINOL 4% – retinol, czyli witamina A, jest niezbędna w procesie odpowiedniego formowania się oraz wzrostu komórek. Retinol to organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi, będący pochodną Beta-karotenu. Retinol użyty w kompleksie w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia (zmniejsza to ryzyko podrażnień). Retinol w formule ActiCell wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

WITAMINA C 8% – w stabilnej postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego. Witamina C, inaczej kwas askorbinowy lub dehydroaskorbinowy, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest podstawowym składnikiem skóry. Działa antyrodnikowo, rozjaśniająco i odmładzająco. Jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki i wspomagającym ochronę przeciwsłoneczną oraz składnikiem stymulującym syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem. Poza tym witamina C jest doceniana w pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym, jako składnik przeciwzapalny, poprawiający gojenie oraz substancja rozjaśniająca przebarwienia. Witamina C w postaci kwasu askorbinowego wykazuje działanie lekko złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające. Jest ona doceniana za efekt rozświetlenia i poprawy kolorytu poszarzałej skóry.

ANTYOKSYDANTY 30% – wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania.Są odpowiedzialne za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które w dużej mierze są odpowiedzialne za powstawanie objawów starzenia się skóry.

DZIAŁANIE RETIX.C:

– Reguluje proces rogowacenia naskórka.
– Odbudowuje włókna kolagenu, elastyny, GAG i stymuluje odnowę komórek skóry.
– Rozjaśnia plamy pigmentacyjne.
– Redukuje niedoskonałości skóry.
– Zagęszcza i poprawia napięcie skóry.
– Zwiększa poziom nawilżenia skóry dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka (TEWL-Transepidermal Water Loss).
– Chroni przed fotouszkodzeniami i zwiększa naturalną barierę ochronną skóry, dzięki temu możliwe jest przywrócenie jej prawidłowego poziomu witaminy A.

Efekt kuracji Retix.C
Skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.

Najlepsze efekty przyniesie seria zabiegów wykonanych w odstępach 21-28 dni.

ZALETY ZABIEGU:
-Stymulacja procesów odnowy komórkowej
-Odbudowa włókien kolagenowych
-Wygładzenie skóry
-Rozjaśnienie plam pigmentacyjnych
-Redukcja niedoskonałości (trądzik, rozszerzone pory, drobne blizny)
-Wzrost poziomu nawilżenia
-Ochrona przed fotouszkodzeniami
-Zwiększenie naturalnej bariery ochronnej.

PRZEBIEG ZABIEGU:
Na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę nakłada się i wmasowuje serum z ampułki. Następnie nakładana jest maska z czystym retinolem. Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu klientka udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach.

Po 2-3 dniach następuje złuszczanie naskórka, które trwa kilka dni. Jeśli mamy wolny weekend i chcemy, aby na te dni przypadło złuszczanie należy umówić się na zabieg w środę lub czwartek.

ZALECENIA PO ZABIEGU:
Objawy, które mogą się pojawić po zabiegu Retix.C, takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk są zjawiskiem normalnym i krótkotrwałym. Należy pamiętać, że retinoidy to tzw. bomby z opóźnionym zapłonem. Po ok 2-3 dniach od wykonania zabiegu może nastąpić zaczerwienienie skóry, które można porównać do efektu zbyt dużej ekspozycji skóry na słońce. Pojawia się intensywne złuszczanie mogące utrzymywać się do 3 dni, co oznacza, że w skórze zostały uruchomione procesy naprawcze, a stary naskórek ulega zrogowaceniu i zostaje wymieniony na nowy. Zaleca się intensywne nawilżanie skóry oraz spożywanie min. 1,5 l wody dziennie picie wody. Przez cały okres kuracji i przynajmniej miesiąc od jej zakończenia należy bezwzględnie stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+).

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

-Alergie
-Opryszczka
-Ciąża i karmienie piersią
-Uszkodzenia naskórka
-Doustna terapia Wit. A (można 6 miesięcy po zakończonej kuracji)
-Trądzik w fazie aktywnej
-Skóra naczyniowa, wrażliwa
-Łuszczyca
Atopowe zapalenie skóry