Skleroterapia

[vc_row css=”.vc_custom_1546530898789{padding-bottom: 30px !important;}”][vc_column width=”1/5″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”medycyna-estetyczna”][/vc_column][vc_column width=”4/5″][vc_column_text]Zdrowe nogi – to ładne nogi!

Skleroterapia to obecnie bardzo popularna metoda zamykania rozszerzonych naczyń żylnych na kończynach dolnych. Polega ona na podaniu leku zamykającego żyłkę w postaci zastrzyku. Może to być pianka lub płyn. W naszej klinice używamy pianki – ta forma pozwala na zastosowanie niższego stężenia preparatu przy jednoczesnej większej skuteczności.

Wskazania:

pajączki

teleangiektazje

drobne rozszerzenia żylne

Przygotowanie do zabiegu

Na pierwszą wizytę pacjent przychodzi z aktualnym wynikiem usg Doppler – ważny 1 rok. Po zakwalifikowaniu do zabiegu wykonywane są pomiary obwodu nóg w celu zamówienia rajstop lub pończoch uciskowych.

Na czym polega zabieg?

Po przygotowaniu pianki i dezynfekcji skóry podaję lek w formie niewielkich zastrzyków w rozszerzone żyłki. Zabieg jest prawie niebolesny, trwa krótko i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu widoczne są małe pęcherzyki w miejscu wstrzyknięcia, zasinienia mogą utrzymywać się około 2 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu należy założyć pończochy lub rajstopy uciskowe na 24 godziny. Potem rajstopy należy nosić przez tydzień tylko w ciągu dnia.

Przeciwwskazania bezwzględne

– uczulenie na podawany lek

– nawracająca zakrzepica żylna

– infekcje

– ciąża

– cukrzyca

– niedokrwienie tętnicze w obrębie kończyn

– stałe unieruchomienie

– choroby tkanki łącznej

– wada serca – foramen ovale

Przeciwwskazania względne

– trombofilia

– nadciśnienie tętnicze nieuregulowane

Efekt odległy

Rezultaty pojawiają się po około 2 miesiącach. Można wtedy w miarę potrzeby wykonać kolejny zabieg.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]